Bijuu - ocasý démoni

8. dubna 2012 v 11:39
Bijuu jsou ocasí démoni pocházející z japonské mytologie. Tito démoni se dělí do devíti úrovní. Každý z nich má ohromné množství chakry, která z nich dělá bojové bestie tak silné, že jedinou možností, jak je zneškodnit, je zapečetit je do lidí. Ale ten, kdo pečeť provede, přitom umře. Čtvrtý Hokage byl jeden z těch lidí, kteří obětovali život, aby zapečetili démona a ochránili svět. Člověk se zapečetěným démonem v sobě se nazývá Jinchuuriki. Každý démon má různé množství ocasů v rozsahu od jednoho až k devíti ocasům.
  • Jednoocasý démon - Ichibi no Shukaku, nabývá vzhledu mývala.
  • Dvouocasý démon - Nibi no Nekomata, nabývá vzhledu kočky.
  • Trojocasý démon - Sanbi no Isonade, má vzhled želvy.
  • Čtyřocasý démon - Yonbi no Sokou, nabývá vzhledu opice.
  • Pětiocasý démon - Gobi no Houkou, nabývá tvaru vlka.
  • Šestiocasý démon - Rokubi no Raijuu, nabývá tvaru slimáka.
  • Sedmiocasý démon - Nanabi, nabývá tvaru kudlanky.
  • Osmiocasý démon - Hachibi, nabývá tvaru býka.
  • Devítiocasí démon - Kyuubi no Youkou, nabývá tvaru lišky.
Ichibi (jednoocasý démon)
Dá se popsat jako velký mýval. Shukaku má ohromně silnou a velkou zásobu čakry, podobně jako Devítiocasá liška. Když Gaara použije shopnost vnuceného spánku, Shukaku vyjde ven z jeho těla. Když se však tento démon v Gaarovi probudí, Gaara ztratí kontrolu a démon začne vše masakrovat. Později Gaara nad Shukakou získá kontrolu a využije jeho sílu ve svůj prospěch. Jinchuuriki tohoto démona - Gaara ze Skryté Písečné.
Nibi (dvouocasý démon)
Nii Yugito bojovala s členy z Akatsuki (s Hidanem a Kakuzem). Bohužel Kakuzu a Hidan byli silnější než ona. Démona vyjmula Akatsuki z těla Nii. Nii Yugito uměla Nibi velice dobře ovládat, dokázala se proměnit v miniaturní Nibi a uměla dobře ovládat jeho chakru. Jinchuuriki tohoto démona - Nii Yugito ze Skryté Oblačné.
Sanbi (trojocasý démon)
Sanbi no Isonade je Trojocasý Bijuu. Nabývá tvaru velké želvy s třemi ocasy. Kabuto ho chtěl zapečetit do malého kluka Yuukimara, který jeho sílu dokáže ovládat, ale tento plán mu překazila Listová. Ani Listové se nepovedlo Sanbiho polapit a nakonec padl do rukou Akatsuki. Měl ho lapit Tobi, ale moc se mu to nepodařilo, tak se Deidara ujmul jeho práce a Sanbiho chtytil sám. Jinchuuriki tohoto démona - bývalý Mizukage Yagura ze Skryté Mlžné.
Yonbi (čtyřocasý démon)
Yonbi no Sokou je Čtyřocasý Bijuu a nabývá tvaru opice. Žije nedaleko Hory Fuji. Yonbi no Sokou byl zapečetěn do mistra démonických umění "Yamazakim Ishirom" V boji používá speciální techniky spjaté s jedem. Jinchuuriki tohoto démona - Youton Roushi.
Gobi (pětiocasý démon)
Gobi no Houkou byl lapen Itachim a Kisamem pro účel Akatsuki. Nabývá tvaru psa-vlka s pěti ocasy. Má překrásnou bílou srst. Každý jeho ocas představuje jeden živel a díky tomu dokáže ovládat všech pět elementů. Má ohromnou sílu a dokáže napáchat neuvěřitelné škody. Byl velmi ošklivě zraněný, když společně s Nekomatou vyzval Kyuubiho na souboj. Také se říká, že je bohem iluzí a snů. Když vyje, šíří kolem zvláštní energii díky které ostatní zvířata nebo lidé mají halucinace. Jinchuuriki tohoto démona - Han ze Skryté Kamenné.
Rokubi (šestiocasý démon)
Rokubi no Raijuu nebo-li Šestiocasý Bijuu nabývá tvaru lasičky, ale v seriálu je zobrazován jako slimák. Byl bohem blesku a hromu, ale kvůli Osmiocasému svůj post ztratil. Když bojuje, může vypouštět obrovské množství elektřiny, kterou využije v boji. Nakonec byl chycen Peinem pro účel Akatsuki. Jinchuuriki tohoto démona - Ztracený ninja Utakata.
Nanabi (sedmiocasý demon)
Nanabi no Kabutomushi je považován za nejmilejšího ze všech ocasých Bijuu. Tento démon je tichý a tak trochu pesimistický. Často půjčuje svou chakru svému Jinchuurikimu ikdyž jí vlastně nepotřebuje. Nanabi má měkký, hluboký a uklidňující hlas. Je bohem země a jeho ocasy připomínají listí. Jinchuurki tohoto démona - Fuu ze Skryté Vodopádové.
Hachibi (osmiocasý démon)
Tento démon se podobá býkovi. Má svalnaté tělo. Roh na bradě se zdá být stejně poškozený, jako jeho levý horní roh, který byl uřiznut v bitvě. Nemá zadní nohy a jak říká sám jeho Jinchuuriki, když mu někdo usekne jedno z jeho chapadel - ocasů, zase mu narostou. Jinchuuriki tohoto démona - Raikagův mladší bratr, Killer Bee.
Kyuubi (devítiocasý démon)
Jedná se o Bijuu v podobě devítiocasé lišky. Má ocasy, kterými může snadno ničit lesy, vyvolávat tsunami a drtit hory. Důvod, proč je tak silný, je jednoduchý: Kyuubi má neomezené množství chakry a neuvěřitelnou životní energii, díky čemuž získal titul "král Bijuu". Bojoval se čtyřmi démony - Nibim, Gobim, Rokubim a Hachibim. Všechny zápasy vyhrál. Gobi skončil těžce zraněný, Nibi téměř umírající a po 100 letech bojování s Hachibim vyhrál také, neboť mu neubývaly síly a Hachibi byl už vyčerpaný. Jeho symbolickým elementem je oheň. Jinchuuriki tohoto démona - Naruto Uzumaki ze Skryté Listové.
Juubi (desetiocasý démon)
Juubi byl prvním a samozřejmě také nejsilnějším démonem na celém světě. Nedalo se proti němu prakticky vůbec nic dělat. Až Poustevník šesti cest, zvaný Rikudou Sennin, první ninja a také první člověk, který použil ninjutsu, svou mocí zapečetil "dočasně" Juubiho do svého těla a stal se tak prvním Jinchurikim. Prvním člověkem, kterým měl v sobě sílu démona. Ovšem tuto moc nechtěl mít nadosmrti, proto ke sklonku života, posbíral své zbývající síly a rozdělil jeho děsivou chakru na 9 kousků. Jeho chakra se nesla vzduchem a spojila se v součást s měsícem.

popisy Bijuu jsou převzaty z postavy.cz

nedokázala bych to napsat lépe , převzaté z naruto-online.blog.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama